Kontakt

17. listopadu 525/15
690 02 Břeclav

702 181 588

Blog

1. Zahradní slavnost MYSLI SMYSLY – jak bylo…

sobotu 16. září 2023 v zámecké zahradě v Břeclavi Centrum pro rodinu MÁTE NA VÍC pořádalo smyslovou akci. Bylo připraveno pět stanovišť, na kterých si děti, ale i rodiče mohli otestovat všech pět smyslů – hmat, sluch, zrak, chuť a čich.

Akce se konala především proto, aby Centrum pro rodinu představilo aktivity, které pro děti v Břeclavi nabízí. Tyto odpolední kurzy jsou zaměřeny na kompletní rozvoj pro děti od cca 3 let do cca 8 let (logopedická prevence a procvičování všech oblastí zdravého vývoje dítěte) více o odpoledních aktivitách ZDE.

Zahradní slavnost představila část z aktivit, jenž Centrum pro rodinu pořádá, konkrétně SMYSLOVÉ VNÍMÁNÍ. U vstupu do zahrady dostaly všechny děti herní karty, do kterých se zaznamenalo, že prošly všechna stanoviště. Na konci je čekala odměna – balónek a dobrý pocit, že to zvládly!

Na prvním stanovišti se testovaly na slepo chuťové buňky – slané, sladké, kyselé a hořké.

Druhé stanoviště bylo zaměřeno na zrak. Zde se poznávaly barvy, skládalo se puzzle a zajímavou pomůckou bylo i barevného kolečka s kolíčky.

Na třetím stanovišti bylo veselo. Sluch se tady testoval pomocí tabletu a sluchátek, kde se pouštěly zvuky zvířat. Dále bylo připraveno sluchové pexeso.

Čtvrté stanoviště procvičovalo hmat pomocí smyslového chodníčku a dalších hmatových pomůcek. Například navlékání korálků, zvedání kamínků a větviček bosou nohou, poznávání věcí se škraboškou na očích a také byl připravený kinetický písek, díky kterému děti mohly neustále dokola měnit své představy v hmatatelné objekty. Písek je velmi hebký, měkký a příjemný na dotek.

A nakonec čich. Toto poslední a současně páté stanoviště si připravila naše vzácná návštěva Gábina Doskočilová z Bylinkování. Kdo jiný, než právě Gábinka by mohl otestovat čichové vnímání – je to odborník na slovo vzatý. Čich testovala pomocí éterických olejů a připravila si malý workshop, kde si návštěvníci akce podle sebe mohli namíchat bylinnou koupelovou sůl.

Zámecká zahrada v Břeclavi je velmi příjemné místo, počasí nám přálo a pevně věříme, že si všichni – malí i velcí – zahradní slavnost užili.

Již nyní se těšíme na další akci, protože s námi MÁTE NA VÍC!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *