Kontakt

17. listopadu 525/15
690 02 Břeclav

702 181 588

Aktuality

Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024 slovem paní ředitelky Moniky Náplavové

Milí rodiče, milí členové, milí přátelé,

dovolte mi, abych se, v duchu blížícího se prvního adventu, v krátkosti ohlédla za uplynulým rokem v našem Centru pro rodinu MÁTE NA VÍC.

Tento rok uplynul jako voda a přinesl mnoho krásných chvil a emotivních momentů.

Začátek roku se nesl především v duchu rozvoje naší nově otevřené dětské skupinky Školička Břeclav. S radostí, a mnohdy i s dojetím, jsme sledovali, jak se v ní děti, díky kvalitně nastavenému plánu výchovy a péče, za podpory kvalifikovaného personálu a spolupracujících odborníků, rozvíjejí a stávají se z nich sebevědomé a samostatné osobnosti. Mnoho z nich odešlo po prázdninách do běžných mateřských škol, a tak jsme v září přivítali další, nové dětičky, se kterými opět intenzivně pracujeme a už teď se radujeme z jejich pokroků.

Vedle dětské skupinky probíhají v našem Centru v průběhu celého školního roku odpolední kurzy a aktivity zaměřené na zdravý vývoj dětí a logopedickou prevenci. O prázdninách jsme u nás uspořádali několik příměstských táborů. Nový školní rok jsme odstartovali v září Zahradní slavností, která měla velký úspěch a stane se, jak doufám, v našem Centru každoroční tradicí.

Velmi nás těší i pravidelná spolupráce s paní Renatou Hasilovou a jejími canisterapeutickými pejsky, kraniosakrální terapeutkou a terapeutkou zdravého pohybu Lucií Filipovičovou a také s Centrem volného času Kostice, kde několikrát ročně absolvujeme s dětmi hipoterapeutické workshopy.

Od listopadu, funguje v našem Centru i pravidelné speciálně pedagogické a logopedické poradenství. V rámci projektu Rodiče rodičům pak pořádáme pravidelné setkání rodičů dětí s neurovývojovým oslabením a také odborné přednášky, workshopy, semináře a besedy.

V prostorách Centra si rovněž poletují naši kamarádi z Modré vážky, kteří zde mají své zázemí a místo na veškeré aktivity, které pořádají nejen pro děti s poruchami autistického spektra, ale také pro jejich rodiny.

V roce 2024 budeme samozřejmě ve všech těchto akcí a aktivitách i nadále pokračovat a máme pro vás připravenou velkou spoustu novinek, jako například speciální tematické kurzy pro děti, besedy a přednášky, odbornou konferenci na téma neurovývojová oslabení u dětí a další zajímavé akce. V únoru nás také čeká oslava 2. výročí založení našeho Centra. Na všechny tyto akce se moc těšíme a budeme rádi, když se na nich s vámi opět setkáme.

Ráda bych vám všem poděkovala nejen za projevenou podporu, ale také za důvěru, se kterou jste se na nás obraceli a přeji vám, za celý tým Centra pro rodinu MÁTE NA VÍC, aby jste vánoční čas prožili v klidu a pohodě se svými rodinami a aby každý den roku 2024 byl jako pohádka plná lásky, radosti, dobrodružství, zázraků a milých překvapení.

Krásné Vánoce a šťastný rok 2024

Monika Náplavová & tým Centra pro rodinu MÁTE NA VÍC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *